FORUM CU RETETE CULINARE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
FORUM CU RETETE CULINARE

RETETE CULINARE - forum cu cele mai multe retete culinare
 
AcasaAnunturiUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Clatite cu rosii si mozzarela

In jos 
AutorMesaj
geaninaA
Vizitator




Clatite cu rosii si mozzarela Empty
MesajSubiect: Clatite cu rosii si mozzarela   Clatite cu rosii si mozzarela Icon_minitimeVin Feb 20, 2009 8:32 am

-Ingrediente:
Aluat: - 3 oua - 125 gr faina - 125 ml lapte - sare - patrunjel tocat Am batut cele 3 albusuri spuma. Am batut 3 galbenusuri cu sare. Am incorporat apoi laptele si la urma faina ametecand bine sa nu ramana cocoloase...apoi am adaugat incet spuma de albusuri. Am adaugat patrunjel tocat. Decorare: - 1 rosie taiata felii - 4 ciuperci taiate felii si stropite cu putina zeama de lamaie sa nu-si schimbe culoarea la copt - mozzarela taiata bucatele - sare, piper, oregano - patrunjel tocat
-Mod de preparare:
Am pus intr-o tigaie o lingurita ulei de masline si apoi 2 polonice cu aluat(jumatate din compozitia care va iese) Am decorat cu felii de rosii, ciuperci si mozzarela. Am condimentat cu sare, piper si putin oregano. Mai puteti pune daca doriti ardei si masline. Am acoperit cu capac tigaia si am lasat la foc mic pana s-a facut... Asa arata la sfarsit, decorata cu patrunjel proaspat.
Sus In jos
 
Clatite cu rosii si mozzarela
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Reteta Clatite
» Supa de rosii
» Rosii umplute cu vinete
» File de vita cu rosii
» File de peste cu rosii la cuptor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
FORUM CU RETETE CULINARE :: Prima categorie :: Aperitive-
Mergi direct la: